Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Po stopách předků za přírodou lesů, vod a mokřadů Slavkovského lesa

Po stopách předků za přírodou lesů, vod a mokřadů Slavkovského lesa

Po stopách předků za přírodou lesů, vod a mokřadů Slavkovského lesa
  • datum: 13. 6. 2020
  • typ: Exkurze v terénu

Exkurze do území centrální části CHKO Slavkovský les. Budeme následovat kroky našich předků kolem Dlouhé stoky, nahlédneme do nepřístupného území starobylých podmáčených lesů, zastavíme se u tajemného kruhového Strážiště z dob starých obchodních tras a pokusíme se najít stopy lidské činnosti v území Vlčku, kde si příroda bere zpět, co kdysi přetvořil člověk. Představíme si lesy zachovalé i ty kulturní ohrožené kůrovcem. Uvidíme vzácné druhy rostlin a s trochou štěstí i zdejší chráněné živočichy.

Místo a čas: Sraz v 8:00 před Domem přírody na Kladské (50°1'36"N, 12°40'4"E).

Doprava tam: autobus Mariánské Lázně (6:35) – Kladská (7:05) nebo individuálně.

Doprava zpět: autobus Prameny (14:35) – Kladská (14:45) – Mariánské Lázně (15:05) nebo individuálně.

Trasa: Kladská – kolem Dlouhé stoky – NPR Kladské rašeliny, část Husí les – NPR Kladské rašeliny, část Tajga – Strážiště – PR Vlček – PR Mokřady pod Vlčkem – Prameny (změna trasy vyhrazena; délka cca 10 km; mírně náročné – místy terénem, mokřady a stoupání do svahu).

Náplň: Vycházka do území centrální části CHKO Slavkovský les. Budeme následovat kroky našich předků kolem Dlouhé stoky a doprovodných vodních ploch původem až ze 16. století. Nahlédneme do nepřístupného území starobylých podmáčených lesů NPR Kladské rašeliny. Zastavíme se u tajemného kruhového Strážiště z dob starých obchodních tras. Budeme hledat stopy lidské činnosti v území Vlčku, kde si příroda bere zpět, co kdysi přetvořil člověk. Představíme si zachovalé lesy i ty kulturní ohrožené kůrovcem. Uvidíme vzácné druhy rostlin a s trochou štěstí i zdejší chráněné živočichy. 

Průvodce: Mgr. Jana Rolková a Ing. Tomáš Fiala (oba AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les)

Kontakt: J. Rolková, tel.: 354 401 968

Poznámka: Nutné oblečení a obuv do terénu, dále svačinu a dostatek tekutin na celý den.

 

Exkurzi s průvodcem pořádá AOPK ČR. V letošním roce jsme pro Vás připravili i tipy na pozoruhodná místa, kde se dozvíte celou řadu zajímavostí přírodních, krajinářských i historických. Více na snamidoprirody.nature.cz.

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt