Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Aktuality >> Aktuality >> Ozvěny EKOFILMu v Mariánských Lázních již potřetí - 8.12.2016

Ozvěny EKOFILMu v Mariánských Lázních již potřetí - 8.12.2016

25.11.2016

Ve čtvrtek 8. prosince 2016 od 17 hodin pořádá Správa CHKO Slavkovský les (Hlavní 504, Mariánské Lázně) již potřetí Ozvěny EKOFILMu v Mariánských Lázních. EKOFILM je jedním z nejstarších environmentálně založených filmových festivalů na světě a patří mezi oblíbené akce nejen odbornou veřejností, ale i laickým publikem se zájmem o kvalitní filmy a téma životního prostředí.

Jedna z organizátorek Ozvěn Jana Rolková upřesňuje: “Promítneme filmy, které se objevily právě na letošním festivalu, který proběhl v říjnu v Brně, takže uvidíme opravdu čerstvé snímky.” Letošní ročník byl zaměřen na téma Voda a sucho. Pořadatelem MFF EKOFILM je Ministerstvo životního prostředí ČR. Jana Rolková ještě doplňuje: “Přijďte ve čtvrtek na promítání zajímavých filmů nejen o přírodě, které na plátnech komerčních kin určitě neuvidíte! Stejně jako na samotný festival v Brně, tak i na Ozvěny je vstup zdarma.”

Program 2016.pdf

EKOFILM se nebojí otvírat společenská témata i ekologické kauzy. A na co se můžete během našeho filmového večera těšit? Nejprve program zahájí krátký animovaný snímek “Historias Contaminadas”, jež je souborem pěti povídek o destruktivním chování člověka. Dokument “The Scavenger” představí život sběračů odpadků, důležitých recyklátorů v životě jedné brazilské metropole. První blok uzavře poetický animovaný snímek “Juan y la nube” o chlapci, který se ztrácí v šedivém světě dospělosti. Ve druhé části programu se prostřednictvím nádherných uměleckých obrazů filmu “The Salt Man” divák přenese do života jednoho umělce v solném dole. O tom jak stále ubývá tropický prales a že jeho ničení nemá dopady jen na faunu a flóru, ale také člověka se přesvědšíte ve snímku “L'esprit de la forêt”, lidé z kmene Baka předloží i životně důležité otázky vztahu mezi člověkem a přírodou. Pro vytrvalce z řad diváků je na závěr připraven dokument “Fukushima und die Mopsfledermaus”, o obnovitelných zdrojích energie a zabývající se důsledky tohoto přechodu v Německu. Jak energie z obnovitelných zdrojů paradoxně ohrožuje přírodu, namísto toho, aby ji chránila?  

Filmy budou promítány ve dvou (případně třech) zhruba 1-1,5 hodinových blocích s krátkými přestávkami a drobným občerstvením. Předpokládaná délka základního programu je cca 3,5 hodiny a podrobnosti k němu najdete na www.slavkovskyles.ochranaprirody.cz.

Navštivte jednu z posledních akcí letošního roku v rámci cyklu přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“, které pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt