Tradiční výstava hub

Tradiční výstava hub
  • datum: 30. 9. 2017 — 1. 10. 2017
  • typ: Jiné, Výstava

Prodloužený svatováclavský víkend na přelomu září a října si můžete letos zpestřit charakteristickými lákadly podzimní přírody hned na několika akcích, které pořádá Správa CHKO Slavkovský les se svými partnery. Od soboty 30. září do neděle 1. října jste srdečně zváni na Správu CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních, kde můžete navštívit tradiční výstavu hub pořádanou Mykologickým klubem Slavkovský les.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                            v Mariánských Lázních dne 11. 9. 2017

Přijďte se podívat

O posledním víkendu v září, tedy od soboty 30. září mezi 9-17 hodinou do neděle 1. října mezi 9-16 hodinou, se i letos koná v Mariánských Lázních tradiční výstava hub. Zkušení mykologové vyráží po celém Karlovarském kraji, aby vám ukázali pestrou škálu hub, které u nás můžete potkat. Předseda spolku, Vlastimil Tůma, uvedl: „Návštěvníci se mohou po oba dny těšit nejen na desítky druhů jedlých i nejedlých hub, ale také na degustaci našich houbových specialit či pomoc s určením donesených hub.“ Dále přiblížil: “Výstava se bude konat díky obětavým členům klubu, kteří vždy najdou jak tradiční, tak i zajímavé a vzácnější druhy našich luk a lesů. V úspěšných houbových ročnících lze očekávat několik stovek druhů.”

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt