Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Aktuality >> Akce >> Ozvěny EKOFILMu v Mariánských Lázních 3.12.2015

Ozvěny EKOFILMu v Mariánských Lázních 3.12.2015

  • datum: 18. 11. 2015
  • typ: Jiné, EKOFILM - filmový večer

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 od 17 hodin pořádá Správa CHKO Slavkovský les (Hlavní 504, Mariánské Lázně) již druhý ročník filmovového večera s ekologicko-společenskou tématikou. Přijďte na promítání filmů, které se objevily na festivalu EKOFILM v roce 2014 pořádaného pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR. Poseďte s námi u krbu při promítání zajímavých filmů nejen o přírodě, které na plátnech komerčních kin určitě neuvidíte!

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                        v Mariánských Lázních dne 18. 11. 2015

 Pojďte s námi strávit příjemný večer

Program_Ozvěny Ekofilmu.pdf

 

 A na co se můžete během filmového večera těšit? Nejprve program uvedeme krátkým animovaným filmem “Ty se máš!” - o slepici, která si myslela, že to má na světě nejtěžší. Prostřednictvím nádherných poetických obrazů nás film “Farmář a jeho princ” zavede na výlet do jižní Anglie, na biofarmu prince Charlese. Po zhlédnutí tohoto filmu upustíte od mnohých předsudků vůči princi Charlesi a ekologickému zemědělství. Dále nás čeká film o stále aktuálním a naléhavém tématu “Stopy války”, film o dvou protichůdných logikách: logika síly a boje proti logice života a rovnováhy. Válečné útoky mají totiž velký dopad nejen na lidské životy, ale i na ekosystém. Posledním filmem bude “Mother Croc” neboli “Krokodýlí matka”, který nám představí krokodýlí svět tak, jak ho těžko poznáte. Filmaři vytvořili unikátní soubor vysoce zpomalených záběrů i snímků z dálkově ovládaných kamer.

Filmy budou promítány ve třech zhruba hodinových blocích s krátkými přestávkami a drobným občerstvením. Předpokládaná délka programu je cca 3,5 h a podrobnosti k němu najdete na www.slavkovskyles.ochranaprirody.cz. Vstup na akci je zdarma.

Navštivte jednu z posledních akcí letošního roku v rámci cyklu přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“, které pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt