Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Aktuality >> Akce >> Netopýří noc na hradě a zámku Bečov nad Teplou

Netopýří noc na hradě a zámku Bečov nad Teplou

Netopýří noc na hradě a zámku Bečov nad Teplou
  • datum: 2. 9. 2017
  • místo: Bečov nad Teplou
  • typ: Exkurze v terénu

První zářijový víkend pořádá Správa CHKO Slavkovský les hned dvě noci za sebou setkání s tajemnými nočními tvory v rámci „Mezinárodní noci pro netopýry“. Tradiční putovní akce po našem regionu přibližuje lidem život záhadami a mnoha mýty opředených nočních lovců – netopýrů.

 TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                            v Mariánských Lázních dne 17. 8. 2017

Netopýří noc na hradě a zámku Bečov

mapa parkování_bečov  _MG_2001 

Sobotní bohatý program netopýří noci 2. září na hradě a zámku Bečov nad Teplou začíná již v 18:00. Pro děti budou od 18:00 připraveny kreativní tvůrčí dílny pod vedením autorek dětské knihy „Netopýří chmýří“ Veroniky Komorousové a Martiny Iblové. K nim se od 19. hodiny přidá další doprovodný program pro děti, budou si moci zahrát a zasoutěžit při aktivitách s netopýří tématikou. Pro účastníky soutěží i dětských her budou přichystány originální netopýří ceny (vyhodnocení a rozdání cen bude v závěru večera před 21. hodinou). Od 18:15 každou čtvrthodinu budete moci s průvodcem navštívit běžně veřejnosti nepřístupné podzemní prostory hradu a zámku, kde zimují netopýři. Celý večer již od 18:00 si budete moci prohlédnout fotografickou výstavu Ivana Kletečky a Přemysla Tájka „Za netopýry do tajemného podzemí Karlovarského kraje“ a výstavu o životě netopýrů. Od 20:15 program doplní poutavá přednáška Přemysla Tájka o biologii a životních zvycích netopýrů. Před přednáškou od 19:30 se budete moci zúčastnit praktických ukázek sledování netopýrů – zvukový detektoring a odchyt do sítí. Přemysl Tájek k tomu dodává: „S pomocí speciálního ultrazvukového detektoru nahlédneme do světa lidskému uchu neslyšitelných signálů, kterými se tito noční tvorové dorozumívají.“ V druhé části, kdy program netopýří noci vyvrcholí po 21. hodině, si budete moci zblízka prohlédnout živé netopýry chycené do sítí a uvidíte jejich kroužkování a opětovné vypuštění do přírody. Přijďte se seznámit se sympatickými nočními tvory, kteří jsou možná i vašimi nejbližšími sousedy. A nezapomeňte vzít si sebou baterku a teplé oblečení. Vstup na akci je zdarma a koná se za každého počasí. Změna programu je vyhrazena.

Na přátelské setkání s netopýry (a nejen s nimi) a symbolické rozloučení s letními prázdninami vás co nejsrdečněji zvou pořadatelé akce AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les, Základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Kladská, Národní památkový ústav, Hrad a zámek Bečov nad Teplou, pod záštitou České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Dalšími partnery akce jsou Karlovarský kraj a portál Živý kraj. Pořádáno v rámci programu ČSOP “Ochrana biodiverzity”, podpořeného generálními partnery Ministerstvem životního prostředí (MŽP) a Lesy ČR, s. p. Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 

Bližší informace: Mgr. Přemysl Tájek – 602 793 922 nebo premysl.tajek@nature.cz

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt