Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Aktuality >> Akce >> Napříč Slavkovským lesem 17.11.2015

Napříč Slavkovským lesem 17.11.2015

  • datum: 17. 11. 2015
  • místo: u zpívající fontány na kolonádě v Mariánských Lázních
  • typ: Exkurze v terénu

V úterý 17. listopadu 2015 se koná celodenní pěší výlet za (nejen) přírodovědnými krásami Slavkovského lesa. Pojďte s námi oslavit státní svátek turisticky aktivně! Sraz účastníků je v 9:30 u zpívající fontány na kolonádě v Mariánských Lázních. Průvodcem Vám bude Mgr. Pavel Jaška a Mgr. Jana Rolková ze Správy CHKO Slavkovský les.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                           v Mariánských Lázních dne 2. 11. 2015

Napříč Slavkovským lesem

 Přidejte se k nám při poznávání krajiny CHKO Slavkovský les i v pozdním podzimu. Během celodenního skupinového výšlapu s délkou trasy cca 20 km budeme procházet krajinou lesů i luk, nahlédneme do hlubin Země i na malebné výhledy. Při krátkých zastávkách na přírodovědně a krajinářsky nejzajímavějších místech si povíme o chráněných územích, minerálních pramenech nebo mokřadech světového významu, kterými budeme procházet. Přejdeme přes pět přírodních rezervací a jednu národní přírodní památku. Během túry zdoláme značné převýšení a několikrát pokoříme nadmořskou výšku 800 m. Nejvyšším vrcholem trasy bude Vlčí kámen (883 m n. m.). Cílem naší cesty bude město Bečov nad Teplou. Zpět se dopravíme vlakem z Bečova do Mariánských Lázní jedním z následujících spojů v 15:37, 17:42, 20:00 nebo 21:59, do Karlových Varů pak v 15:19, 17:25, 20:00 nebo 21:59, případně můžeme využít z Bečova některý z autobusových spojů.

Trasa povede z kolonády v Mariánských Lázních přes PR Žižkův vrch, Polom, PR Smraďoch, Farská kyselka, PR Vlček, PR Mokřady pod Vlčkem, obec Prameny, NPP Upolínová louka pod Křížky, PP Dominova skalka až do Bečova nad Teplou.

Účastníci by měli být vybavení vším potřebným pro celodenní výlet. Nutná je vhodná terénní obuv a oblečení. Doporučujeme vzít si s sebou mapu, pro případ dřívějšího návratu, nebo nutného rozdělení skupiny. Nezapomeňte na dostatek tekutin a jídla na celý den. Vzhledem k tomu, že nemusíme dojít do Bečova za světla, doporučujeme vzít si sebou také baterku. Pro větší náročnost nemůžeme akci doporučit svátečním chodcům. Akce se koná za každého počasí.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete v průběhu celého roku těšit ještě na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

 

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt