Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Aktuality >> Akce >> Čtyřicítka Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na Kladské   4.9.2014

Čtyřicítka Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na Kladské   4.9.2014

  • datum: 4. 9. 2014
  • místo: venkovním prostory osady Kladská nedaleko Mariánských Lázní
  • typ: Jiné, 40. výročí vzniku Chráněné krajinné oblasti
  • příloha:  ( B)

 TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                      v Mariánských Lázních dne 15. 8. 2014

 

Čtyřicítka Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na Kladské  

Ve čtvrtek 4. září 2014 od 14:30 s námi přijďte oslavit 40. výročí vzniku Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na Kladské. Akce se uskuteční převážně ve venkovním prostoru osady Kladská nedaleko Mariánských Lázní a je připraven pestrý program na celé odpoledne.

 Za pokladem Kladských rašelinišť - hledačka.pdf

Letošní rok se nese v duchu oslav 40 let od založení Slavkovského lesa chráněnou krajinnou oblastí. Vedoucí CHKO Slavkovský les Jindřich Horáček k tomu říká: „Jako dárek našim spolupracovníkům, příznivcům i návštěvníkům chceme dát netradiční oslavu v překrásném přírodním prostředí Kladské s velkým překvapením na závěr.“

Na odpoledne je připraven bohatý program pro děti i dospělé.

Akce bude zahájena ve 14:30 prvním kolem krátkých exkurzí do blízkého okolí Kladské s průvodcem (druhé kolo proběhne o hodinu později v 15:30) a volným vstupem do Domu přírody Slavkovského lesa se speciálním programem k 40. výročí. Děti se mohou těšit na stopovací kvíz za pokladem Kladských rašelinišť a hraní her s tématikou lesa a přírody. V průběhu celého odpoledne budete mít možnost se občerstvit při poslechu jazzových melodií mariánskolázeňského Australana Petera Maca.

Program vyvrcholí v 17:15, kdy budou ocenění zakladatelé CHKO Slavkovský les. Poté proběhne křest speciálního čísla časopisu Arnika ke 40. výročí. Na závěr akce je připraveno překvapení v podobě hudebního vystoupení skupiny IVAN HLAS TRIO.

Vstup na akci je zdarma. Doporučujeme vzít si vhodné oblečení a obuv do terénu. Akce se koná za každého počasí.

Na akci se můžete dopravit linkovým autobusem (odjezd z Mariánských Lázní v 13:55), vlastním automobilem či jiným vlastním dopravním prostředkem nebo je zdarma zajištěn autobus z Mariánských Lázní na Kladskou (odjezd 14:00 a 15:30) a zpět (odjezd 19:30) – je vhodné si do 2. 9. 2014 rezervovat místo na kontaktním e-mailu: jana.rolkova@nature.cz. Více podrobností najdete na webových stránkách Správy CHKO slavkovský les.

AOPK ČR, Správa CHKO Slavkovský les a krajské středisko Karlovy Vary ve spolupráci s Lesy ČR, s. p., Lesním závodem Kladská, Karlovarským krajem, Městem Mariánské Lázně a Českým svazem ochránců přírody Vás srdečně zvou na oslavu významného jubilea Slavkovského lesa!

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt