Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Za zoologickými objevy okolím Kladské 20.6.2015

Za zoologickými objevy okolím Kladské 20.6.2015

  • datum: 20. 6. 2015
  • místo: před hospodou „U Tetřeva“ na Kladské
  • typ: Exkurze v terénu

V sobotu 20. června 2015 od 10:45 se koná přírodovědná vycházka územím nejpřísněji chráněné první zóny chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, okolím osady Kladská. Sraz účastníků je v 10:45 před hospodou „U Tetřeva“ na Kladské. Na místo se lze dopravit vlastním dopravním prostředkem (parkoviště) nebo linkovým autobusem z Mariánských Lázní (odjezd 10:20 a příjezd na místo 10:40). Zpět se lze dostat autobusem v 15:50 (příjezd do Mariánských Lázní 16:10). Průvodcem bude Pavel Jaška ze Správy CHKO Slavkovský les.

Pojďte s námi do přírody

Trasa zoologické vycházky je dlouhá pouze cca 6 km. Přesto Vás čeká pestrá směs informací a zážitků. Nenáročná až místy mírně náročná trasa povede z Kladské nad hrobku kolem studánky Lenka přes rašeliniště V pekle, poté pokračuje přes Fialovu zatáčku kolem Dlouhé stoky zpět na Kladskou. Průvodce Vám ukáže zoologické hodnoty území se zaměřením na pozorování ptáků a dalších zajímavých skupin živočichů. Pochopíte, proč bylo toto území zařazeno na seznam mezinárodně chráněných mokřadů světového významu pod názvem “Pramenné vývěry a rašeliniště Slavkovského lesa”.

Vycházka se koná za každého počasí. Doporučujeme zvolit vhodnou pevnou a voděodolnou obuv a oblečení do terénu, dále svačinu a dostatek tekutin. Dalekohled sebou je též vítán.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete i v létě těšit na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt