Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Za orchidejemi do parku v Mariánských Lázních 17.5.2016

Za orchidejemi do parku v Mariánských Lázních 17.5.2016

  • datum: 17. 5. 2016
  • místo: Sraz účastníků exkurze je v parku u Rudolfova pramene v Mariánských Lázních.
  • typ: Exkurze v terénu

Tradiční odpolední vycházka za poznáním vzácných druhů rostlin, jež můžete najít i za našimi humny, proběhne v úterý 17. května 2016 od 16:00. S průvodci Přemyslem Tájkem a Janou Rolkovou ze Správy CHKO Slavkovský les se podíváte do mokřadní louky s typickými rostlinnými druhy vrcholného jara včetně našich planě rostoucích orchidejí.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                v Mariánských Lázních dne 9. 5. 2016

 Pojďte s námi do přírody

 Plakát orchideje v ML.jpg

Již tradičně navštívíme místo se zajímavou květenou mokřadních luk v čele s orchidejí prstnatcem májovým přímo uvnitř lázeňského parku. Délka exkurze je odhadována na přibližně dvě hodiny a koná se za každého počasí. Lokalita je mokrá, doporučujeme proto zvolit vhodnou obuv.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete v květnu a červnu těšit ještě na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

 

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt