Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Za kynžvartskými kyselkami 26.4.2015

Za kynžvartskými kyselkami 26.4.2015

  • datum: 8. 4. 2015
  • typ: Exkurze v terénu

V neděli 26. dubna od 11:00 se koná nedaleko Lázní Kynžvart zajímavá akce pro širokou veřejnost s názvem “Za kynžvartskými kyselkami”. Proběhne znovuotevření naučné stezky “Kynžvartské kyselky“ s nově opraveným návštěvnickým zařízením, které v loňském roce zrealizoval státní podnik Lesy ČR, Lesní správa Toužim. Projekt byl financován LČR, s. p. z prostředků Programu 2020, který slouží k zajištění podpory veřejného zájmu, k podpoře rekreačních funkcí, ochraně přírody nebo péči o kulturní dědictví.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                             v Mariánských Lázních dne 2. 4. 2015

Plakát_Kynžvartské kyselky.jpg

Za kynžvartskými kyselkami

Do Lázní Kynžvart se lze dostat buď vlastní dopravou nebo vlakem z Mariánských Lázní (9:18) s příjezdem v 9:25 a z Chebu (9:59) s příjezdem v 10:22. Detaily programu přiblížila jedna s hlavních organizátorek Ing. Barbora Vopálecká z LČR: „Sraz všech účastníků bude v 11:00 na autobusovém nádraží v Lázních Kynžvart, odkud půjdeme ulicí 5. května až na křižovatku ke kynžvartským kyselkám u informačního panelu. Zde společně v 11:30 slavnostně znovuotevřeme naučnou stezku a dále budeme pokračovat k jednotlivým minerálním pramenům Jezevčímu, Liščím a Kančímu, kde si o nich povíme více s Ing. Jaromírem Bartošem, prozkoumáme jejich obsah a také je samozřejmě ochutnáme. Pak si uděláme zastávku spojenou s občerstvením u ohně a opečeme si špekáčky, pro děti budou navíc připraveny hry a aktivity s přírodní tématikou.“ Další z organizátorů akce Mgr. Jana Rolková ze Správy CHKO Slavkovský les dodává: „Zájemci mohou s námi dále pokračovat vycházkou přes přírodní rezervaci Holina, kde si ukážeme jak se probouzí jaro v bučině.“, a pokračuje: „Nakonec se vrátíme do Lázní Kynžvart po zelené turistické trase. Podle zájmu a přízně počasí budeme z Lázní Kynžvart odjíždět jedním z vlakových spojů směr Mariánské Lázně v 15:43, 16:15 a 18:32 nebo směr Cheb v 15:17, 16:39 a 18:49.“

Starosta Města Lázně Kynžvart Miloslav Pernica doplňuje: “Doporučujeme účastníkům vzít si sebou nepromokavou obuv a oblečení do terénu přizpůsobené podle počasí a hrneček na ochutnávku minerálních pramenů. Neváhejte a přijďte s námi otevřít prameny a přivítat jaro ve Slavkovském lese.” Akce se koná za každého počasí a vstup na ni je zdarma.

Na setkání s Vámi se těší organizátoři akce Lesy ČR, s. p. – Lesní správa Toužim, AOPK ČR - Správa CHKO Slavkovský les, Město Lázně Kynžvart, Městské muzeum Mariánské Lázně a ČSOP Kladská.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt