Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Za bohatstvím opuštěného lomu na Ryžovně 18.6.2015

Za bohatstvím opuštěného lomu na Ryžovně 18.6.2015

  • datum: 29. 5. 2015
  • místo: přírodní rezervace Ryžovna
  • typ: Exkurze v terénu

Ve čtvrtek 18. června 2015 odpoledne od 16:30 se uskuteční vycházka uzemím přírodní rezervace Ryžovna. Sraz účastníků je v 16:30 na hranicích přírodní rezervace Ryžovna, na přístupové cestě na vrcholu stoupání při silnici Ryžovna – Hřebečná (50.3984369 N, 12.8386769 E). Místo je dostupné pouze individuální dopravou (auto, kolo,...) s možností parkování. Průvodci Vám budou Petr Krása ze Správy CHKO Slavkovský les a Lukáš Svoboda z Muzea Karlovy Vary.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                   v Mariánských Lázních dne 29. 5. 2015

 Pojďte s námi do přírody

ryzovna_exkurze.pdf 

Trasa nenáročné vycházky je dlouhá jen cca 2 km. Přesto Vás čeká pestrá mozaika informací a zážitků. Průvodci Vám představí  přírodovědné hodnoty starého lomu se sloupcovitou odlučností čediče, přilehlých horských suťových lesů s pokroucenými buky a navazujících horských pramenišť s kvetoucí mokřadní flórou včetně té nejvzácnějších, například běloprstky bělavé. Nedílnou součástí bude seznámení se historií a vývojem zdejšího osídlení. Délka exkurze je odhadována na přibližně dvě až tři hodiny a koná se za každého počasí. Doporučujeme zvolit vhodnou pevnou a voděodolnou obuv.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete v květnu a červnu těšit ještě na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt