Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Výlet do okolí Michalových Hor 11.6.2016

Výlet do okolí Michalových Hor 11.6.2016

  • datum: 11. 6. 2016
  • místo: Sraz účastníků exkurze je v 9:30 na náměstí v Michalových Horách
  • typ: Exkurze v terénu

V sobotu 11. června 2016 od 9:30 pořádá Správa CHKO Slavkovský les vycházku “Do okolí Michalových Hor aneb do nejmenšího městečka Čech, kde se zastavil čas”. Celý den vás bude provázet botanička Správy CHKO Slavkovský les Jana Rolková.

 TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                v Mariánských Lázních dne 25. 5. 2016

Pojďte s námi do přírody

 Plakat_Michalovy Hory.jpg

Sraz účastníků exkurze je v 9:30 na náměstí v Michalových Horách. Místo je o víkendu dostupné jen vlastním dopravním prostředkem, lze zde však parkovat. Akce se koná za každého počasí, proto dbejte doporučení a vezměte si pevnou vlhkostně odolnou obuv, oblečení do terénu a svačinu na den.

Vycházka představí rozmanitá přírodovědně cenná stanoviště se zajímavými druhy rostlin i živočichů v krajině dlouhodobě ovlivňované lidskou činností. Dozvíte se i nějaké perličky z historie a kultury zdejšího území. Trasa povede přes rozkvetlé terasy Michalových Hor, do zachovalého údolí Kosího potoka s mokřadními loukami s typickými rostlinnými druhy raného léta, dále kolem památné Boněnovské lípy, osvěžíte se minerálkou v přírodní památce Čiperka a vystoupáte na nejvýše položené místo v okolí – na Lazurový vrch (650 m n. m.). Délka trasy včetně zpáteční cesty je odhadována na zhruba 12 km.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete i v letních měsících těšit na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

 

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt