Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Vycházka za třemdavami na Kolině

Vycházka za třemdavami na Kolině

Vycházka za třemdavami na Kolině
  • datum: 24. 6. 2017
  • místo: mezi vrchy Hůrka a Dubový vrch (50°20'3' N, 13°15'16'' E)
  • typ: Exkurze v terénu

V sobotu 24. června od 10:00 se můžete zúčastnit zajímavé botanické vycházky k vrcholu Kolina. Průvodcem vám bude Radek Fišer ze Správy CHKO Slavkovský les.

 TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                            v Mariánských Lázních dne 12. 6. 2017

 Pojďte s námi do přírody

 

Sraz účastníků je v 10:00 v sedle mezi vrchy Hůrka a Dubový vrch (50°20'3' N, 13°15'16'' E). Místo je dostupné pouze vlastním dopravním prostředkem (auto, kolo,…), je zde však možnost parkování. Odtud společně půjdeme trasu dlouhou cca 10 km, která povede mimo turisticky značené cesty, ze sedla na Zvoníčkově směrem k vrcholu Koliny a Tři Kříže. Celkově jde spíše o nenáročný terén.

Především botanická vycházka je zacílena na lokalitu s ohroženými třemdavami bílými na Kolině v období jejich květu. Průvodce Radek Fišer k tomu aktuálně doplňuje: “Ovšem vzhledem k průběhu letošního jara je pravděpodobné, že třemdavy budou spíše ve fázi odkvétání. Nicméně během exkurze si ukážeme rozmanité cenné přírodní prostředí teplomilných doubrav a lesostepí s jeho typickými obyvateli.” Akce se koná za každého počasí, proto si nezapomeňte adekvátní obuv a oblečení do terénu.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete i letošním roce těšit na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt