Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Vycházka za poklady národní přírodní rezervace Úhošť 21.5.2016

Vycházka za poklady národní přírodní rezervace Úhošť 21.5.2016

  • datum: 21. 5. 2016
  • místo: Sraz účastníků je v 10:00 u informační tabule k NPR Úhošť u obce Kadaňská Jeseň
  • typ: Exkurze v terénu

V sobotu 21. května pořádá Správa CHKO Slavkovský les vycházku pro veřejnost do jedinečného území národní přírodní rezervace Úhošť nedaleko Kadaně. Sraz účastníků je v 10:00 u informační tabule k NPR Úhošť u obce Kadaňská Jeseň (50°22.00198'N, 13°15.70365'E).

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                             v Mariánských Lázních dne 9. 5. 2016 

Pojďte s námi do přírody

Plakát NPR Úhošť.jpg

 Jak říká průvodce Radek Fišer ze Správy CHKO Slavkovský les: „Vycházka povede malebnou krajinou z Kadaňské Jeseně po modré turistické značce stoupáním do vyjímečného území národní přírodní rezervace Úhošť. Uvidíme zde ve vrcholném období květu orchidejové louky plné vstavačů mužských, dokvétajících konikleců a možná s trochou štěstí potkáme našeho vzácného a atraktivního pavouka stepníka černonohého“. Botanická vycházka do nevšedního území nabídne ukázku množství druhů teplomilné květeny Kadaňska včetně jarního aspektu v teplomilných doubravách. Délka trasy je odhadována podle počasí a zájmu účastníků na 5 až 10 km s návratem do Kadaňské Jeseně.

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete v květnu a červnu těšit ještě na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt