Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Vycházka do jarního luhu na Želině u Ohře

Vycházka do jarního luhu na Želině u Ohře

Vycházka do jarního luhu na Želině u Ohře
  • datum: 8. 4. 2017
  • místo: Kadaň
  • typ: Exkurze v terénu

V sobotu 8. dubna 2017 vás zveme na první jarní exkurzi zaměřenou na probouzející se přírodu v tvrdolistém luhu u řeky Ohře. Představíme vám na ní pestrý život v brzkém jaře. Průvodcem vám bude Radek Fišer ze Správy CHKO Slavkovský les.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                           v Mariánských Lázních dne 29. 3. 2017

 Pojďte s námi do přírody

 

Sraz účastníků je v 10:00 v Kadani na parkovišti u Autobazaru Kadaň za řekou (50°22.33887' N, 13°16.47017' E). V místě je možnost parkování, ale je nutné se sem dopravit vlastní dopravou (auto, kolo,...). Odtud se společně přesuneme pěšky podél pravého břehu Ohře zhruba 1,5 kilometru až ke kostelíku sv. Vavřince v Želině.

Krátká nenáročná, především botanická, vycházka vás překvapí rozmanitou mozaikou informací a zážitků. Pojďme si navodit příchod jara pestrobarevnou předvelikonoční procházkou. Průvodce Radek Fišer k tomu dodává: “Exkurze není náročná a lze ji zvládnout i s menšími dětmi. Její délka je i s cestou zpět odhadována na přibližně 3 kilometry. Koná se za každého počasí, proto si nezapomeňte adekvátní obuv a oblečení do terénu.”

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete i letošním roce těšit na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

áplň:

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt