Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Terapeutická krajina lázní představena v Mariánských Lázních 14.2.2017

Terapeutická krajina lázní představena v Mariánských Lázních 14.2.2017

Terapeutická krajina lázní představena v Mariánských Lázních 14.2.2017
  • datum: 14. 2. 2017
  • místo: Akce se koná v prostorách Správy CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních.
  • typ: Přednáška

V úterý 14. února v 17:00 pořádá ve spolupráci Národní památkový ústav, Územní odborné pracoviště v Lokti, a AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les přednášku Mgr. Lubomíra Zemana na téma “Terapeutická krajina lázeňských měst navrhovaných do seznamu UNESCO”.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                               v Mariánských Lázních dne 1. 2. 2017

plakát_Národní památkový ústav.pdf

 Nejen budovy, ale také parky a lesy jsou navrhovány stát se chráněnými částmi tří lázní z Karlovarského kraje, které chtějí vstoupit do elitní společnosti památek UNESCO. Jednotlivé radnice měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně už na rozšíření lázeňských památkových rezervací pracují. Kompletní nominační dokumentaci by měla odevzdat začátkem roku 2018. Vstoupit tam chtějí ve společné nominaci 11 evropských lázní, mezi nimi najdeme například známé evropské lázně Bad Ems, Bad Kissingen, Baden Baden, Baden u Vídně, Bath, Montecatini Terme, Spa a Vichy. Návrh, aby města vzácné území vymezila, však vzešel z popudu Ministerstva kultury.

Přednáška Mgr. Lubomíra Zemana posluchačům osvětlí, proč nebude chráněným územím jen zastavěná část, ale i takzvaná terapeutická krajina. To znamená celá zóna lázeňského území včetně přilehlých lesů. Vysvětlí, co vlastně tímto termínem označujeme a jak se vymezuje! Pokud se tedy zajímáte o přírodu, architekturu či současné dění v regionu určitě byste si neměli tuto přednášku přímo v Mariánských Lázních nechat ujít.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt