Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Vítání ptačího zpěvu v Mariánských Lázních  1.5.2017

Vítání ptačího zpěvu v Mariánských Lázních  1.5.2017

 Vítání ptačího zpěvu v Mariánských Lázních  1.5.2017
  • datum: 1. 5. 2017
  • místo: Mariánské Lázně
  • typ: Exkurze v terénu

V pondělí 1. května 2017 od 8:00 se koná u kolonády Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních pravidelné „Vítání ptačího zpěvu v Mariánských Lázních“. Pojďte společně s námi zahájit prvomájové oslavy ptačím zpěvem. Akci povede ornitolog Správy CHKO Slavkovský les RNDr. Pavel Jaška.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                            v Mariánských Lázních dne 24. 4. 2017

 Pojďte s námi do přírody

Přírodovědná vycházka je zaměřená na poznávání ptačích hlasů a návštěvníci se mohou dozvědět mnoho o životě našich ptačích sousedů. Uvidí ukázku odchytu ptáků do sítí, které si budou moci prohlédnout zblízka a vypustit si je přímo z ruky. Průvodce Pavel Jaška dodává: “Když budeme mít štěstí polapíme třeba jednoho z našich nejmenších pěvců králíčka obecného. Tento drobounký velmi pohyblivý ptáček, dekorativně zbarvený s typicky živě oranžovou čepičkou na hlavě, ač poměrně běžný v našem parku, je těžko zachytitelný pohledem v korunách stromů, zato ho určitě nepřeslechnete. Možná si budeme moci prohlédnout zblízka i budníčka menšího, zcela nenápadného malého zeleného pěvce, jehož jednotvárný hlas lze slyšet téměř po celý rok. Mohli bychom chytit také střízlíka obecného, který je sice velký jen zhruba jako vlašský ořech. Je to však velice čilý, neposedný ptáček a na svou velikost neobyčejně hlučný. Přiďte a uvidíte, jaké bohaté druhové spektrum ukrývají mariánskolázeňské parky. Dalekohled a dobrá nálada jsou vítány.”

Na setkání s Vámi se těší organizátoři akcí AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les, ZO ČSOP Kladská a Česká společnost ornitologická. Akce je pořádána v rámci programu Českého svazu ochránců přírody “Ochrana biodiverzity”, podpořeného Lesy České republiky, s. p. a Ministerstvem životního prostředí.

Kontakty pro média: Mgr. Jana Rolková, 354 401 968, jana.rolkova@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt