Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les >> Akce >> Netopýří noc - důl Jeroným

Netopýří noc - důl Jeroným

Netopýří noc - důl Jeroným
  • datum: 1. 9. 2017
  • místo: důl Jeroným,
  • typ: Exkurze v terénu

První zářijový víkend pořádá Správa CHKO Slavkovský les hned dvě noci za sebou setkání s tajemnými nočními tvory v rámci „Mezinárodní noci pro netopýry“. Tradiční putovní akce po našem regionu přibližuje lidem život záhadami a mnoha mýty opředených nočních lovců – netopýrů.

TISKOVÁ ZPRÁVA                                                                                                            v Mariánských Lázních dne 17. 8. 2017

Netopýří noc u dolu Jeroným

_MG_3859  _MG_3887

V pátek 1. září začíná netopýří noc u středověkého dolu Jeroným od 20:00, u jedné z nejvýznamnějších netopýřích lokalit v západních Čechách. Dorazit ale můžete už dříve a prohlédnout si podzemí unikátního středověkého důlního díla Jeroným. Michael Rund ze sokolovského muzea dodává: „Kromě běžných časů prohlídek v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin jsme připravili na tento den ještě mimořádné večerní prohlídky v 17, 18 a 18:30. Vstup je vždy maximálně po 10 osobách ve skupině.“ Důl Jeroným najdete mezi Krásnem a Podstráním na Sokolovsku a dopravíte se sem nejlépe vlastním automobilem (možnost parkování). „Páteční program bude kratší.“, říká jeden z organizátorů Přemysl Tájek ze Správy CHKO Slavkovský les a doplňuje: „Od 20 hodiny nás čekají dvě přednášky, nejprve o dolu Jeroným a nových objevech v něm a pak o životě netopýrů. Zhruba po 21 hodině očekáváme, že ukážeme již první odchycené netopýry, chytat se ale bude po celou noc až do brzkých ranních hodin. Přestože úspěšnost odchytu závisí do značné míry na počasí, akce se bude konat za každého počasí. Nezapomeňte vzít si proto sebou baterku a teplé oblečení.“ Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry chycené do sítí, slyšet jejich hovory během letu díky zvukovému detektoru a dozvědět se řadu zajímavých informací o způsobech výzkumu a ochrany těchto ohrožených létajících savců. Přijďte se seznámit se sympatickými nočními tvory, kteří jsou možná i vašimi nejbližšími sousedy. Vstup na akci je zdarma (kromě vstupu do podzemí dolu Jeroným). Změna programu je vyhrazena.

Na přátelské setkání s netopýry (a nejen s nimi) a symbolické rozloučení s letními prázdninami vás co nejsrdečněji zvou pořadatelé akce AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les, Základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Kladská a Muzeum Sokolov, pod záštitou České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Dalšími partnery akce jsou Karlovarský kraj a portál Živý kraj. Pořádáno v rámci programu ČSOP “Ochrana biodiverzity”, podpořeného generálními partnery Ministerstvem životního prostředí (MŽP) a Lesy ČR, s. p. Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 

Bližší informace: Mgr. Přemysl Tájek – 602 793 922 nebo premysl.tajek@nature.cz

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt